Grija față de sine și grija față de celălalt
Dacă avem nevoie de grijă înseamnă că ființele umane sunt funciarmente fragile și, în plus, conștiente de această fragilitate. Se poate vorbi de două forme ale grijii față de cineva: grija clinică…
Dacă avem nevoie de grijă înseamnă că ființele umane sunt funciarmente fragile și, în plus, conștiente de această fragilitate. Se poate vorbi de două forme ale grijii față de cineva: grija clinică…